První letošní představení žďárských juniorů v nové sezóně 23.09.2024 | Zápasy

V sobotu 21. 9. 2024 vyrazilo družstvo juniorů na první turnaj do Havlíčkova Brodu. Oproti minulému roku se soupiska změnila pouze o Tomáše Jeřábka, který již kvůli věku nemůže do této soutěže nastupovat. Jeho místo v sestavě (na liberu) přebral Jakub Smolík.

První dva zápasy proti Havlíčkovu Brodu B a Šumperku jsme vyhráli celkem s přehledem. Zároveň se na hřiště v průběhu podívali všichni hráči a dostali tak možnost ukázat své kvality. Vítězství 2:0 a 2:0.

Zápas s Jihlavou byl o poznání těžší, soupeř vzdoroval a vyvíjel na naše družstvo tlak (především na servisu). Jeden set jsme zde ztratili, avšak přes relativně hladký průběh pro soupeře (prohrávali jsme snad 8:18) jsme se rozehráli a i v tomto setu jsme se soupeřem nakonec hráli vyrovnanou koncovku. Musím říct, že až zde naši hráči začali opravdu bojovat o každý balon, takže i přes prohraný set to vedlo ke zlepšení výkonu ve druhé části setu. Tie-break byl již naší záležitostí. Vítězství 2:1.

Poslední zápas s Havlíčkovým Brodem A opět přinesl kvalitního soupeře, který nám vzdoroval. Naše soustředěnost a zápal pro hru se ale ukázaly jako těžký oříšek. Dobře zde fungovala obrana na síti. Poslední zápas skončil 2:0.

Jako klady tohoto turnaje beru:
- zapojení celé sestavy do turnaje
- začlenění Jakuba Smolíka do systému vyšší kategorie
- útočnost týmu ze smeče a handy
- využití elektronického zápisu.

Musíme ještě zapracovat na balonech zadarmo, zde nás občas naše špatná komunikace připravila o lehké body. Rovněž je potřeba udržovat koncentraci po celý průběh zápasu, což nás párkrát vytrestalo.

TJ Žďár nad Sázavou - Tělovýchovná jednota Jiskra Havlíčkův Brod z.s. U20 2:0 (3,6)
TJ Šumperk - TJ Žďár nad Sázavou 0:2 (-12,-8)
TJ Žďár nad Sázavou - Školní sportovní klub Demlova Jihlava, z.s. 2:1 (15, -23, 8)
Tělovýchovná jednota Jiskra Havlíčkův Brod z.s. U22 - TJ Žďár nad Sázavou 0:2 (-21,-21)