Juniorky doma na Meteor Praha nestačily 20.03.2023 | Zápasy

Komentář k utkání finálové skupiny 2. ligy juniorek napsala smečařka Tereza Mokričková.

V neděli 19.3. jsme na naší palubovce přivítali soupeřky z klubu Meteor Praha, se kterými jsme hráli předchozí týden.

Kvůli oslabené sestavě jsme zvolili nestandardní sestavu, kdy já jsem šla na smeč a Agnes šla na účko, zbytek sestavy zůstal v základu. Do prvního setu jsme vstoupili jako vždy, ze začátku jsme se rozehřívali, pak jsme si ale vytvořili menší náskok a ten jsme dokázali udržet do konce setu. Od druhého setu se nám přestalo dařit na příjmu, a hlavně v poli během hry nám vázla komunikace, často nám spadlo plno zbytečných míčů mezi dvě hráčky. Proto zápas skončil 3:1 pro soupeře.

Před druhým zápasem jsme si řekli, že chceme vyhrát. Do prvního setu jsme tak i vstoupili a v dramatické koncovce jsme dokázali zvítězit. Další sety se bohužel ubíraly podobným směrem jako ty prohrané v prvním zápase. Objevovaly se tam i světlejší momenty, ty však nahradily některé zbytečné chyby. Zápas tedy skončil stejným stavem jako ten první.

TJ Žďár nad Sázavou - SK Meteor Praha 1:3 (20,-18,-13,-14) a 1:3 (24,-22,-20,-21)

Sestava: Síma, Johy – náhra; Anežka, Kristinka Soš., Lucka – blok; Evča, Kiki Koč. – libero; Agnes, Jolča – účko, Kristýnka S., já, Barča Bohy – smeč